Raul Volmer

Tartu poiss, kes on Harald Osjametsa juhendamisel jõudnud välja meeste klassi. Teda võib nimetada jalgrattaklubi Peloton esimeseks kasvandikuks, kes on jõudnud noortest täiskasvanute sekka. Tuleviku...
 • Raul Volmer

  Tartu poiss, kes on Harald Osjametsa juhendamisel jõudnud välja meeste klassi. Teda võib nimetada jalgrattaklubi Peloton esimeseks kasvandikuks, kes on jõudnud noortest täiskasvanute sekka. Tuleviku...
 • Kristjan Oolo

  Alles mõned aastad tagasi suusad ratta vastu vahetanud Tartust pärit noormees on teinud kiire arengu ning teda kardavad finishis juba kõik kohalikud tegijad. Endise suusasprinterina teatud, nüüd ka ...
 • Silver Schultz

  Vändrast pidi saelaudu tulema kõvasti, samuti ka rattureid. Pole küll veel profiks saanud nagu ta vanemad lapsepõlve treeningkaaslased Kangert ja Taaramäe, aga pole ka tema aeg kaugel .Enamus hooaja...
 • Kristian Neemela

  Kristian on Jõgevamaalt Luualt pärit noormees, kes alustas treeninguid Vooremaa Centrumis Kaido Kriidi käe all. Eelmisel aastal pääses ta juba juuniorite Eesti koondist esindama rahvusvahelistele sõ...
 • Allar Karu

  Tallinna Kesklinnast sirgunud rattamees on sõitnud Eesti ainukese profimeeskonna Kalev Chocolate ridades ning hetkel teeb sporti töö kõrvalt. Tuntud hea sõidu nägemuse poolest ja ükski jooksikute gr...
 • Mihkel Ronimois

  Viljandimaa mees tuli 2011 aastal Eesti meistriks U23 vanusegrupis ning sellega kasvasid ka ambitsioonid ja isu. Tartu Ülikoolis õppiv noormees jagas oma aega õpingute kõrvalt ka võistlemisele Prant...

Uudised

25.07.2015

Video: Lastefondi heategevussõidu Lähtel võitis P.Pruus

Vaata kokkuvõtvat saadet siit!

Täna Tartumaal toimunud Hawaii Express Estonian Cup Rattamaratonide sarja V etapi, 61-kilomeetrise Lähte Premium 7 Rattamaratoni võitis Raplamaa KoMo rattaklubi võistleja Peeter Pruus, sarja üldliidri Caspar Austa ja võistkonna kaaslase Peeter Tarvise ees. Kiireim naine oli Liisa Ehrberg. Koos nädal varem toimunud Actual Print Matkasõiduga osales Tartumaa sõitudel üle 1000 ratturi, neist 531 põhisõidul, 258 Shimano Poolmaratonil, lisaks Herkuless lastesõitude 142 väikest sõitjat.  
Lähte Premium 7 Rattamaratonist teenitud tulu annetatakse TÜ Kliinikumi Lastefondi  põhikampaania “Katkised hinged” tarvis. 

Heategevusliku rattamaratoni korraldamisel olid Rattaklubi Pelotonile ja TÜ Kliinikumi Lastefondile suureks toeks Hawaii Express Estonian Cup’i võõrustav omavalitsus Tartu vald ja nende hooldatav Lähte Spordikeskus.

Esmakordselt Hawaii Express Estonian Cup sarja koosseisu kuuluva, 61-kilomeetrise,  Lähte Premium 7 Rattamaratoni rada kulges mööda Tartu valla voortel asuvaid metsi ja kruusateid. Maratoni start anti keskpäeval Lähte Spordikeskusest. Stardist sai kõige kiiremini minema Hansgrohe kiirenduskilomeetri liidrisärki kandev Raido Kodanipork.

Peale 3,3-kilomeetrist veeremist mööda Lähte künklikke suusaradu jõudis võistluslinnaku kõrval Lähte vaatetorni veerel olevasse Premium 7 Vahefinišisse esimesena Raplamaa KoMo mees Peeter Pruus, tema järel väikese vahega sarja üldliider Caspar Austa. Väärtuslikke aktiivsuspunkte teenisid veel ka Karl Arnold Vendelin ja Silver Schultz.

20. – kilomeetrile jõudsid mehed ühes grupis – Raplamaa KoMo Fixuse meeskond teineteisele tuge pakkumas. Maratoni võitja nr. 6 Peeter Pruusi sõnul otsustati võistluse saatus just siin.
Pruus kommenteeris sõitu: “Läksin täna värske tunde ja vihaga peale. Esialgne eesmärk sõitma minnes oli tiimi võit. 25-l kilomeetril aga hoomasin, et mehed enam ühtlaselt tööd ei tee ja tundsin, et aeg on minna.  Ees tuultes üksi sõita oli küll vahepel raske “

47. – kilomeetril olevasse Linnamäe tippu Europark Mäefinišisse jõudiski esimesena paari minutilise edumaaga Peeter Pruus, pälvides sellega Lähte Mägedekuninga tiitli, jäädes edasi kandma punase-mummulist liidrisärki ka järgmisel etapil.  Temale järgnesid Austa, Tarvis, Kodanipork ja Suur.

51. – kilomeetril olevale kruusasele Hansgrohe kiirenduskilomeetrile jõudis Pruus kindla liidrina. Paar minutit hiljem järgnesid sekundiliste vahedega teine teise järel Suur, Tarvis, Austa ja Kodanipork.

Lähte Premium7 Rattamaratoni paremusjärjestus:

Peeter Pruus (KoMo FixusSport) 02:04:10, Caspar Austa (A&T Sport Team) 02:05:12, Peeter Tarvis (KoMo FixusSport) 02:05:15,  Raido Kodanipork (Arctic Sport) 02:05:40,  Ivo Suur (Opel Thule ProTeam) 02:05:51, Taavi Selder (Opel Thule ProTeam) 02:07:26

U23 vanuseklassis võitis Peeter Tarvis. M18 vanuseklassis oli Lähtel kiireim Tair Stalberg (KJK). Naistest jõudis finišisse esimesena Sparta ProShop naiskonna võistleja Liisa Ehrberg. Naiste üldarvestuse liidriks tõusis aga Elle Leppik.

Shimano Poolmaratoni 29-kilomeetriselt võistlusrajalt jõudis esimesena üle lõpujoone Markus Pajur (A.Le Coq Team 3), kellele järgnesid Kren Kask (SmartSport) ja Stefan Lootus (Kuusalu Rattaklubi).

Shimano Poolmaratoni liidriks tõusis Kren Kask.

Võistkondlikus arvestuses kuulusid Lähte etapil esikohapunktid Opel Thule ProTeamile, kes edestas A&T Sport Teami. Võistkondliku arvestuse liidrina jätkab A&T Sport Team. Lähtel oli taaskord parim Sparta ProShop naiskond, kes on liider ka sarja koondkokkuvõttes.

Koondarvestuse tulemuste järgi on viie etapi kokkuvõttes liider Caspar Austa,, kes kannab liidrisärki ka Põleva Kivi Rattamaratonil.

Tulemused

Hawaii Express Estonian Cup on Eesti esimene ja suurim rattaspordiürituse sari, mille korraldamist toetavad Kultuurkapital, Hawaii Express, OlyBet, Opel, Premium 7, EuroPark, A.Le Coq, Shimano, Kingitus.ee, Herkuless, Hansgrohe, SIS, Actual Print ja Bambona.

Järgmine, hooaja VI Hawaii Express Estonian Cup Rattamaratonide etapp,  Põleva Kivi Rattamaraton, toimub 8. augustil. Enne seda ootavad sarja korraldajad kõiki huvilisi rajaga tutvuma koos Greete Treieriga 1. augustil toimuvale Actual Print Matkasõidule.